luty27

Gry planszowe online - plusy i minusy

dodano: 27 lutego 2015 przez grajmyrazem1


Od dłuższego czasu jestem wielkim fanem gier planszowych online i uważam, że pod wieloma względami są one lepsze od tradycyjnych planszówek. Najważniejsze są dla mnie animacje i grafiki, które w połączeniu z odpowiednią muzyką tworzą niesamowity klimat i emocje. Mogę się odprężyć, przenieść w barwny i kolorowy świat pełen przygód i niesamowitych przeżyć. Co więcej wedle uznania mogę zmieniać poziom trudności gry lub stopień zaawansowania planszy. Nie muszę szukać przeciwników, lub namawiać bliskich do wspólnej gry, gdyż w internecie jest pełno osób czerpiących przyjemność z grania, które z chęcią staną się moimi przeciwnikami. 

Kolejną możliwością jest gra z komputerem. Cieszy mnie również fakt, że większość gier jest dostępnych online bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Tradycyjne planszówki bardzo szybko mi się nudziły i bardzo często musiałem wydawać pieniądze na zakup nowych gier. Podoba mi się również mobilność planszówek online, gdyż używając smartfona lub tableta mogę w nie grać jadąc autobusem, czekając na spotkanie lub w innych sytuacjach w których normalnie bym się nudził. Mam jednak świadomość, że zbyt długi czas spędzony na grach online ma również negatywne skutki. 

Przesiadywanie przed komputerem sprawiają, że gorzej widzimy, bolą nas oczy i bardzo często towarzyszy nam ciągłe uczucie przemęczenia. Można również za bardzo zaangażować się w planszówki online co odbija się negatywnie na życiu towarzyskim i zaciera granice między światem realnym i fikcyjnym. Nie integrujemy się z rówieśnikami w prawdziwym świecie i nie nawiązujemy nowych znajomości. Grając samotnie na komputerze często brakuje mi również atmosfery i emocji, które towarzyszyły rodzinnym rozgrywkom w niedzielne popołudnia. 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka forma gier jest lepsza. Bez względu na to, czy gramy w internecie, czy w tradycyjny sposób w domu, możemy rozwinąć swoją wyobraźnie, nauczyć się rywalizacji i zapamiętywania szczegółów. Jest to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu.
Dodaj do: